نمایندگی لایسنس دایرکت ادمین DirectAdmin

نمایندگی لایسنس دایرکت ادمین :

با استفاده از این ماژول می توانید در سایت خود به صورت آنلاین فروش لایسنس دایرکت ادمین داشته باشید.

نصب :

ماژول جداگانه ای برای این محصول وحود ندارد و شما در صورتی که قبلا  ماژول    Manage License   را نصب کرده باشید می توانید فروش این محصول را هم داشته باشید

 

فروش لایسنس دایرکت ادمین به صورت مستقیم 

لایسنس های دایرکت ادمین می تواند به نام دلخواه شما ایجاد شود، اگر نام دلخواهی مد نظر دارید حتما این نام را درقسمت نام شرکت  وارد کنید. (توجه استفاده از کارکترهای A-Z,.,-,0-9مجاز است)

فعال سازی :

از مسیر زیر محصول لایسنس دایرکت ادمین خود را ایجاد و یا ویرایش کنید:

Setup>>Products/Services>>Products/Services

مانند صفحه زیر از سربرگ Module Settings قسمت Module Name ماژول Manage license Module   و از قسمت Server Group  گروه سرور مربوطه را انتخاب کنید

بسته به نوع لایسنسی که می خواهید برای کاربر خود ارائه کنید از قسمت License Name لایسنس  DirectAdmin|Monthly و یا DirectAdmin|Life Time را انتخاب کنید.

حتما توجه داشته باشید که حالت فعال سازی روی Automatically setup the product as soon as the first payment is received قرار داشته باشد.

لایسنس دایرکت ادمین

مرحله آخر در سربرگ Custom Fields یک فیلد با نام IP ایجاد کنید ( دقت کنید حرف IP بزرگ می باشد ) و Field Type را به صورت TEXT BOX و کد زیر را در قسمت Validation قرار دهید.

/\b(25[0-5]|2[0-4][0-9]|[01]?[0-9][0-9]?)\.(25[0-5]|2[0-4][0-9]|[01]?[0-9][0-9]?)\.(25[0-5]|2[0-4][0-9]|[01]?[0-9][0-9]?)\.(25[0-5]|2[0-4][0-9]|[01]?[0-9][0-9]?)\b/

کد بالا باعث می شود تا حتما ای پی به شکل صحیح وارد شود.

یک فیلد هم با نام Operating System ایجاد کنید ( دقت کنید حروف O   و  S  بزرگ می باشند ) و Field Type را به صورت Drop Down و نام سیستم عامل ها را مطابق متن زیر را در قسمت Select Options  قرار دهید.

CentOS 5 32-bit,CentOS 5 64-bit,CentOS 6 32-bit,CentOS 6 64-bit,CentOS 7 64-bit,FreeBSD 8.x 64-bit,FreeBSD 9.x 32-bit,FreeBSD 9.x 64-bit,Debian 6.0 32-bit,Debian 6.0 64-bit,Debian 7.0 32-bit,Debian 7.0 64-bit,Debian 8.0 64-bit,Ubuntu 12.0 32-bit,Ubuntu 12.0 64-bit,Ubuntu 13.0 32-bit,Ubuntu 13.0 64-bit,Ubuntu 14.0 64-bit

 

قیمت گذاری :

از سربرگ Pricing شما می توانید دوره پرداخت های ماهانه ، سه ماه ، شش ماه و یکساله را وارد کنید . قیمت های فروش خود را وارد کنید.

توجه داشته باشید با توجه به دوره پرداخت انتخابی کاربر لایسنس با همان دوره پرداخت در سایت لایسنس ها فعال می شود ، به طور مثال اگر کاربر شما لایسنس را درسایت شما سالانه خرید در سایت لایسنس ها به صورت سالانه فعال می شود .

ایمیل:

اگر تمایل داشتید بعد از فعال سازی لایسنس ، WHMCS به صورت خودکار برای کاربر ایمیل ارسال کنید از سربرگ Details بخش Welcome Email قالب ایمیل را انتخاب کنید.

پیکربندی ایمیل :

اگر تمایل داشته باشید قالب دلخواهی در ایمیل استفاده شود باید از مسیر Setup>>Email Templates قسمت Create New Email Template نوع (Type:) ان را روی Product/Service قرار دهید و قسمت Unique Name نامی برای این Email Template وارد کنید و برروی دکمه Create کلیک کنید

هرجای ایمیل تمایل داشتید که ای پی لایسنس درخواستی نوشته شود باید عبارت {$service_custom_fields.0}  وارد کنید.

برای نوشتن دیگر پارامتر ها از کد های زیر استفاده کنید

سیستم عامل :  {$service_custom_fields.1}

اطلاعات لازم برای نصب دایرکت ادمین :

 

{assign var=info value="|"|explode:$username}

Client ID : {$info.0}

License ID : {$info.1}

 

نحوه فعالیت ماژول :

سفارش محصول: (Create)

بعد از پرداخت هزینه لایسنس توسط مشتری در سایت شما – ماژول IP ، نوع محصول و دروه پرداخت را برای لایسنس ها ارسال می کند . در صورتی که موجودی حساب کاربری شما در سایت لایسنس ها به اندازی کافی باشد . لایسنس به نام شما فعال می شود و اطلاعات لازم برای نصب از سایت شما برای کاربر ایمیل می شود .

قیمت با توجه به تعداد سرویس های فعال نزد لایسنس ها به صورت هوشمند با تخفیف اعمال می شود.

معلق کردن لایسنس: (Suspend)

در صورت عدم پرداخت هزینه تمدید توسط مشتری در سایت شما ماژول در خواست Suspend را برای ما ارسال می کند و لایسنس در سایت لایسنس ها suspend می شود.

فعال سازی مجدد: (Unsuspend)

در صورت پرداخت صورتحساب توسط مشتری درسایت شما ماژول ، لایسنس را در سایت لایسنس ها مجددا فعال می کند .( در این عملیات ممکن است لایسنس جدید برای کاربر شما ایجاد شود  )

توجه داشته باشید حتما باید اکانت شما به میزان کافی موجودی داشته باشد . در غیر این صورت عملیات unsuspend در سایت لایسنس ها انجام نخواهد شد .

حذف لایسنس :(Terminate)

در صورتی که لایسنس در سایت شما تمدید نشود و فرمان Terminate اجرا شود ماژول ، فرمان Terminate را برای لایسنس ها ارسال می کند .

تمدید لایسنس : (Renew)

در صورتی که کاربر قبل از موعد پرداخت در سایت شما اقدام به تمدید لایسنس نماید ، ماژول صورت حساب لایسنس را در سایت لایسنس ها پرداخت خواهد کرد و مدت اعتبار لایسنس بسته به دوره مالی افزایش خواهد یافت .

توجه : دروه مالی لایسنس خریداری شده توسط کاربر در سایت شما با دروه پرداخت آن درسایت لایسنس ها یکسان می باشد ، اگر شما به صورت دستی تغییری در ان ایجاد کردید در سایت لایسنس ها تغییر داده نمی شود

تغییر سیستم عامل : (Change OS)

کاربر می تواند هر زمانی تمایل داشت در پنل کاربری خود در سایت شما اقدام به تغییرسیستم عامل دهد. (در حال حاضر محدودیتی برای تغییر سیستم عامل وجود ندارد. )

تغییر IP :  

در صورت کاربر شما لایسنس از نوع Life Time خریداری کرده باشد می تواند تغییر ای پی دهد . ( توجه داشته باشید تغییر ای پی شامل هزینه یک دلار می باشد و این مبلغ به صورت انلاین از حساب کاربری شما در سایت لایسنس ها کسر می شود .)

 

تصاویری از ماژول :

سمت مدیریت :

قسمت پیکربندی محصول :

تنظیمات ایمیل فعال سازی

تنظیمات قیمت :

 

سی پنل ارزان

تنظیمات ماژول :

تنظیمات Custom Fields :

API:

ماژول به کد باز نوشته شده است و شما می توانیدنحوه کد نویسی API ان را مشاهده نمایید.