نمایندگی لایسنس WHMCS

نمایندگی لایسنس WHMCS

نمایندگی لایسنس سی پنل:

با استفاده از این ماژول می توانید در سایت خود به صورت آنلاین فروش لایسنس WHMCS داشته باشید.

نصب :

ماژول جداگانه ای برای این محصول وجود ندارد و شما در صورتی که قبلا  ماژول    Manage License   را نصب کرده باشید می توانید فروش این محصول را هم داشته باشید

فروش لایسنس WHMCS به صورت مستقیم 

فعال سازی :

از مسیر زیر محصول لایسنس WHMCS خود را ایجاد و یا ویرایش کنید.

Setup>>Products/Services>>Products/Services

مانند صفحه زیر از سربرگ Module Settings قسمت Module Name ماژول Manage license Module   و از قسمت Server Group  گروه سرور مربوطه را انتخاب کنید

بسته به نوع لایسنس Whmcs|Starter  ,  Whmcs|Pluse , Whmcs|Professional و یا Whmcs|Business  را انتخاب نمایید.

حتما توجه داشته باشید که حالت فعال سازی روی Automatically setup the product as soon as the first payment is received قرار داشته باشد.

لایسنس whmcs

تغییر نوع لایسنس: (Upgrades/ِDowngrade)

ازسربرگ Upgrades می توانید محصولات دیگر whmcs را ( که قبلا ساخته اید) انتخاب نمایید . این قسمت باعث می شود کاربر شما هر زمانی که تمایل داشته باشد نوع لایسنس خود را تغییر دهد.

قیمت گذاری :

از سربرگ Pricing شما می توانید دوره پرداخت های ماهانه ، سه ماه ، شش ماه و یکساله را وارد کنید . قیمت های فروش خود را وارد کنید.

توجه داشته باشید با توجه به دوره پرداخت انتخابی کاربر لایسنس با همان دوره پرداخت در سایت لایسنس ها فعال می شود ، به طور مثال اگر کاربر شما لایسنس را درسایت شما سالانه خرید در سایت لایسنس ها به صورت سالانه فعال می شود .

ایمیل:

اگر تمایل داشتید بعد از فعال سازی لایسنس ، WHMCS به صورت خودکار برای کاربر ایمیل ارسال کنید از سربرگ Details بخش Welcome Email قالب ایمیل را انتخاب کنید.

پیکربندی ایمیل :

اگر تمایل داشته باشید قالب دلخواهی در ایمیل استفاده شود باید از مسیر Setup>>Email Templates قسمت Create New Email Template نوع (Type:) ان را روی Product/Service قرار دهید و قسمت Unique Name نامی برای این Email Template وارد کنید و برروی دکمه Create کلیک کنید

هرجای ایمیل تمایل داشتید که کد لایسنس نوشته شود باید عبارت {$service_username} وارد کنید.

نحوه فعالیت ماژول :

سفارش محصول: (Create)

بعد از پرداخت هزینه لایسنس توسط مشتری در سایت شما – ماژول نوع محصول و دوره پرداخت را برای لایسنس ها ارسال می کند . در صورتی که موجودی حساب کاربری شما در سایت لایسنس ها به اندازی کافی باشد ، لایسنس  فعال می شود و اطلاعات لازم برای نصب از سایت شما برای کاربر ایمیل می شود .

قیمت با توجه به تعداد سرویس های فعال نزد لایسنس ها به صورت هوشمند با تخفیف اعمال می شود.

معلق کردن لایسنس: (Suspend)

در صورت عدم پرداخت هزینه تمدید توسط مشتری در سایت شما ماژول در خواست Suspend را برای ما ارسال می کند و لایسنس در سایت لایسنس ها suspend می شود.

فعال سازی مجدد: (Unsuspend)

در صورت پرداخت صورتحساب توسط مشتری درسایت شما ماژول ، لایسنس را در سایت لایسنس ها مجددا فعال می کند. ( در این عملیات ممکن است لایسنس جدید برای کاربر شما ایجاد شود )

توجه داشته باشید حتما باید اکانت شما به میزان کافی موجودی داشته باشد . در غیر این صورت عملیات unsuspend در سایت لایسنس ها انجام نخواهد شد.

حذف لایسنس :(Terminate)

در صورتی که لایسنس در سایت شما تمدید نشود و فرمان Terminate اجرا شود ماژول ، فرمان Terminate را برای لایسنس ها ارسال می کند.

تمدید لایسنس : (Renew)

در صورتی که کاربر قبل از موعد پرداخت در سایت شما اقدام به تمدید لایسنس نماید ، ماژول صورت حساب لایسنس را در سایت لایسنس ها پرداخت خواهد کرد و مدت اعتبار لایسنس بسته به دوره مالی افزایش خواهد یافت.

توجه : دروه مالی لایسنس خریداری شده توسط کاربر در سایت شما با دروه پرداخت آن درسایت لایسنس ها یکسان می باشد ، اگر شما به صورت دستی تغییری در ان ایجاد کردید در سایت لایسنس ها تغییر داده نمی شود.

آزاد سازی لایسنس : (Reissued)

کاربر می تواند هر زمانی تمایل داشت در پنل کاربری خود در سایت شما اقدام به آزاد سازی لایسنس (Reissued) دهد.

تغییر نوع لایسنس: (Upgrades/ِDowngrade)

کاربر می تواند هر زمانی نوع لایسنس خود را به صورت انلاین تغییر دهد.

تصاویری از ماژول :

سمت مدیریت :

ناحیه کاربری whmcs

قسمت پیکربندی محصول :

تنظیمات ایمیل فعال سازی

تنظیمات قیمت :

لایسنس whmcs ارزان

تنظیمات ماژول :

لایسنس whmcs

ناحیه کاربری :

دموی whmcs

 

فروش لایسنس به همراه محصولات دیگر ( به صورت گزینه قابل انتخاب)

به زودی

 

API:

به زودی