آموزش فعال سازی SSL در دایرکت ادمین و سی پنل
صفحه اصلی » آموزش, آموزش SSL, گواهینامه SSL > آموزش فعال سازی SSL در دایرکت ادمین و سی پنل

آموزش فعال سازی SSL در دایرکت ادمین و سی پنلReviewed by مرتضی یوسفی on Mar 6Rating: 5.0آموزش فعال سازی SSL در دایرکت ادمین و سی پنلدر این آموزش قصد داریم نحوه خرید گواهینامه ssl از سایت لایسنس ها ، نحوه ایجاد CSR و در نتیجه نحوه فعال سازی گواهینامه SSL را بر روی هاست دایرکت ادمین و سی پنل را به صورت تصویری مطرح کنیم.

آموزش فعال سازی SSL در دایرکت ادمین و سی پنل

در این آموزش قصد داریم نحوه خرید گواهینامه ssl از سایت لایسنس ها ، نحوه ایجاد CSR و در نتیجه نحوه فعال سازی گواهینامه SSL را بر روی هاست دایرکت ادمین و سی پنل را به صورت تصویری مطرح کنیم.

 

خرید گواهی SSL از سایت لایسنس ها:

در ابتدا لازم است نوع ssl ای که نیاز دارید را انتخاب کنید، برای آگاهی از انواع ssl  و تفاوت های بین آن ها وارد صفحه گواهینامه SSL شوید و اطلاعات خود را تکمیل نمایید.

پس از انتخاب نوع ssl خود که شخصی ، شرکتی یا سازمانی می باشد ، لازم است وارد حساب کاربری خود در سایت لایسنس ها شوید و جهت ثبت سفارش اقدام نمایید.

گواهینامه SSL

بعد از ثبت سفارش و پرداخت صورتحساب مربوط ، ثبت سفارش به صورت آنلاین در سایت مرجع ثبت خواهد شد. در این مرحله برای فعال نمودن SSL خود ابتدا لازم است یک کد CSR تولید نمایید. کد CSR را به روش های مختلفی می توان تولید نمود. در ادامه روش ایجاد کد CSR در دایرکت ادمین (Directadmin) و سی پنل (cPanel) را توضیح خواهیم داد.

 

ایجاد کد CSR در دایرکت ادمین Directadmin

ابتدا وارد محیط دایرکت ادمین خود می شویم و از بخش Advanced Features  بر روی گزینه SSL Certificates کلیک می کنیم.

توجه: اگر این گزینه برای شما فعال نیست از مدیر سرور خود بخواهید این گزینه را برای شما فعال کند.

کد CSR در دایرکت ادمین

در ادامه مطابق تصویر زیر مشخصات خود را دربخش Create A Certificate Request وارد نمایید.

نکته مهم: اطلاعاتی که در این بخش وارد می کنید، باید دقیقا مشابه اطلاعاتی باشد که در مراحل بعدی از شما پرسیده خواهد شد. لطفا اطلاعات صحیح را وارد نمایید.

فعال سازی ssl روی دایرکت ادمین

با کلیک بر روی گزینه save کد CSR شما تولید خواهد شد و مطابق شکل زیر نمایش داده می شود.

لطفا این کد را در جایی ذخیره کنید چون در مراحل دیگر به آن نیاز خواهید داشت.

 ssl در دایرکت ادمین

 

ایجاد کد CSR در سی پنل cPanel

اگر از کنترل پنل cPanel استفاده می کنید، در صفحه زیر نحوه ایجاد کد CSR در سی پنل توضیح داده شده است.

ایجاد CSR در سی پنل

پیکربندی SSL در سایت لایسنس ها:

پس از ایجاد کد CSR حالا لازم است وارد ناحیه کاربری خود در سایت لایسنس ها شوید و برای فعال سازی و انجام تنظیمات گواهینامه SSL خود اقدام نمایید. از صفحه محصولات خود بر روی Configure SSL Certificate کلیک کنید.

خرید SSL

 

در صفحه بعد لازم کد CSR تولید شده در مرحله قبل را وارد نمایید، همچنین اطلاعاتی که در برای تولید CSR وارد کرده اید اینجا مجدد به صورت مشابه وارد نمایید و دکمه Submit را برای رفتن به مرحله بعد فشار دهید:

خرید گواهی SSL

در مرحله بعد شما باید روش تایید مالکیت دامنه خود را تعیین نمایید.و همچنین مشخص کنید سایت شما با پیشوند www نیز با https  باز شود این گزینه را تیک بزنید:

 

گواهی ssl دامنه ir

در نهایت با زدن دکمه submit  تاییدیه نهایی مبنی بر موفقیت آمیز بودن فرایند پیکربندی به شما نمایش داده خواهد شد و لازم است برای مراحل بعدی که در ادامه شرح خواهیم داد اقدام نمایید.

خرید ssl ارزان

 

مرحله تایید هویت دامنه (هاست)

پس از تکمیل مراحل قبلی یک ایمیل حاوی اطلاعات لازم جهت تایید هویت دامنه به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

فعال سازی SSL

۱- در مسیر public_html  خود مسیر خواسته شده را دقیق ایجاد نمایید. دقت کنید که نام دایرکتوری با علامت نقطه شروع می شود

۲- پس از ایجاد مسیر خواسته شده یک فایل با نام خواسته شده ایجاد نمایید

۳- داخل فایل فقط و فقط عبارت خواسته شده را وارد نمایید و ذخیره کنید

۴- ابتدا مسیر مورد نظر را مجدد بررسی کنید و وقتی از صحت وجود دایرکتوری و فایل و محتوای فایل مطمئن شده اید بر روی گزینه verify domain  کلیک کنید.

توجه: اگر اشتباها ، عمدا یا سهوا، قبل از ایجاد فایل بر روی verify domain  کلیک کنید، دیگر امکان بررسی مجدد وجود نخواهد داشت و باید در خواست دهید تا لینک جدید برای شما ارسال شود

 

بعد از وریفای کردن دامنه یک ایمیل برای شما ارسال می گردد که حاوی یک لینک می باشد ، در این صفحه کد CRT و CA های مورد نیاز در مراحل بعدی قرار دارد که میتوانید از آنجا دانلود و استفاده نمایید. لینک را کپی کرده و داخل مرورگر خود باز نمایید. کد CRT را از داخل ناحیه کاربری خود در سایت لایسنس ها نیز می توانید بردارید، ولی برای نصب CA ها حتما باید از این لینک که در تصویر زیر مشخص هست استفاده نمایید.

SSL Certificate

 

صفحه ای که کد CRT  و CA  ها در آن قرار دارند شبیه به تصویر زیر می باشد. با کلیک بر روی دکمه Get Plain می توانید آن را با برنامه ای شبیه Notepad  یا Notepad++ باز کنید.

راهنمای نصب SSL

 

 

نصب SSL بر روی دایرکت ادمین DirectAdmin

با عرض تبریک به شما برای فعال سازی و دریافت SSL ، تا فعال سازی آن یک مرحله بیشتر باقی نمانده است.

در پنل هاست دایرکت ادمین خود و پس از وارد شدن به بخش  SSL Certificates (همان بخشی که کد CSR را تولید کردیم) مطابق تصویر زیر عمل کنید. کد CRT  را زیر CSR ای (Private key) که از قبل وجود دارد با یک خط فاصله paste کنید و دکمه Save را بزنید.

 

اگر همه مراحل را درست انجام داده اید با تصویری شبیه زیر مواجه خواهید شد:

خب حالا CA ها را نیز باید در قسمت خود Paste کنید.کاربرد CA ها برای این است که سایت شما در همه مرورگرها و سیستم عامل ها بدون مشکل باز شود.

پایین همین صفحه جایی نوشته Click Here to paste a CA root Certificate، بر روی آن کلیک کنید و CA ها را که در لینک ارسالی از طریق ایمیل دریافت کرده اید پشت سر هم Paste کنید و نهایتا Save  کنید:

 

با زدن دکمه Save  تصویر زیر را مشاهده می کنید:

 

در صفحه اصلی در کنترل پنل هاست خود تنظیمات موجود در تصویر زیر را نیز انجام دهید:

 

پس از انجام مراحل اگر با خطایی مواجه نشده باشید سایت شما بعد از چند دقیقه با HTTPS قابل بارگذاری خواهد بود.

 

 

نصب SSL بر روی سی پنل cPanel

برای نصب SSL بر روی سی پنل ابتدا وارد هاست سی پنل خود شوید، وارد بخش SSL/TLS شوید. ابتدا مطابق تصویر زیر باید cst یا certificate  خود را Generate کنید:

نصب ssl روی سی پنل

 

در این بخش certificate ای که در ناحیه کاربری خود در سایت لایسنس ها وجود دارد را کپی کنید و در زیر آن توضیحی مختصر در مورد شرکت یا کسب و کار خود اضافه نمایید و بر روی Save کلیک کنید:

نصب اس اس ال روی سی پنل

سپس مجدد وارد صفحه قبل شوید ، لازم است ssl خود را بر روی دامین خود نصب کنید:

آموزش نصب ssl روی سی پنل

 

 

مطابق تصویر زیر، دامنه خود را انتخاب کنید، بقیه موارد بصورت خودکار پر خواهند شد. در قسمت CABundle می توانید CA را وارد نمایید.

ssl روی cPanel

گواهینامه شما با موفقیت نصب و فعال شده است. سایت شما پس از چند دقیقه با پروتکل https قابل بارگذاری خواهد بود.

نظرات
 1. سلام من برنامه نویسی و زبان انگلیسی یه کلمه نمیدونم..۲ هفتس درگیر راه اندازی یه سایتم برا فروش محصولات صنایع دستیم…بخدا گیج شدم چرا اینقدر راه اندازی یک سایت باید پیچ در پیچ باشه یه جاشو درست میکنی اونورش خراب میشه…افزونه های وردپرس واقعا اعصاب و روانی برام نزاشته..الانم که محصولمو گذاشتم باز دیده نمیشه…چرا خود هاستی که میخریم برا همین موردی که در بالا گفتید از همون اول کاری نمیکنه که بعدا اینقدر گیج نشیم..والا بخدا یه سایت درست کردم اینقدر نباید پیچ در پیچ باشه..از مافیایی که فقط برای پشتیبانی وردپرس راه افتاده تا فقط جواب گویه مشکلات وردپرسی باشن هم دارم شاخ در میارم..ماهانه باس پول بدی تا فقط مشکلات سایتو بهت بگن که چه جوری برطرف میشه..من کارم صنایع دستیه اگه بخوام اینقدر وقت روی یه سایت بزارم پس کیه وقت کنم کاری تولید کنم؟؟

  • محسن جان
   هر شغلی تخصص خودش را دارد و باید ان تخصص را داشته باشیم
   دنیای IT محدودیتی ندارد و بیش از هزاران گرایش و تخصص دارد ، قطعا شرکت ما هم که از سال ۸۸ در حال فعالیت است در همه زمینه ها تخصص ندارد و از دیگران ( چه رایگان و چه پولی ) کمک دریافت می کند
   مافیایی درکار نیست ، شخصی وقت و زمان گذاشته و دانشی کسب کرده و به واسط ان باید درامد داشته باشد ، عملا کارش رفع مشکل و پاسخ گویی به مشکلات است
   مثل دکتر ها که پول ویزیت می دهید و دارو می نویسد ، اما این دارو ها است که شما را درمان می کند

   به نظر من شما باید بدونید دنیای سایت و … چگونه است اما بهتراست به یکنفر متخصص این کار برای حل مشکلات خود مراجعه تا این امور را برای شما انجام دهد

 

تمامی حقوق برای شرکت بین المللی نیک سپهر محفوظ است.coded by طراحی سایت