مدیریت ذخیره سازی کش توسط لایت اسپید

۱۷ آبان ۱۴۰۲

در این نوشته میخواهیم پشت صحنه افزونه کش لایت اسپید برای وردپرس و همچنین نحوه ذخیره سازی فیزیکی اطلاعات در کش را مورد بحث قرار دهیم. به این معنا که ، این اطلاعات در کجای فایل سیستم شما ذخیره شده است ، چگونه وب سرور لایت اسپید آنرا مدیریت میکند و به چه طریق میتوانید مدیریت آنرا خودتان به عهده بگیرد.

نحوه کار کشینگ

زمانی که صفحه ای توسط افزونه LSCash در حافظه کش قرار میگیرد. یک کپی از آدرس آن در root directory ذخیره می شود. این آدرس ذخیره سازی در محیط های میزبانی متفاوت یکسان نیست و تفاوت دارد ، بعنوان مثال فضای root کش در Cpanel آدرس /home/username/lscache/ می باشد.

زمانی که سایت شما در کش قرار می گیرد، وب سرور لایت اسپید آدرس های آنها را در cash root directory  ذخیره می کند و این کار تا زمان ذخیره شدن صفحات قابل کش شدن سایت ها ادامه میابد.

زمانی که از LSCash استفاده می کنید ، نگرانی درباره مدیرت ذخیره کش ها ندارید. سرور لایت اسپید این کار را با ظرافت انجام می دهد.

 

تا چه زمانی اطلاعات درون کش معتبر هستند

اطلاعات درون کش یک زمانی اعتبار خود را از دست میدند . این عمل بوسیله TTL ، پاک سازی دستی یا بوسیله LSCash انجام می گیرد.

زمانی که LSWS  یک درخواست آزاد سازی فضای کش را دریافت میکند آدرس مورد نظر را از اعتبا رساقط می کند.به عبارت دیگر برای جلوگیری از عملیات سنگین دیسک آدرس واقعی آن را از فضای کش حذف نمیکند.

LSWS  چگونه ذخیره سازی کش را مدیریت می کند

برای درک بهتر مطلب تعاریف زیر را بخاطر بسپارید.

Cash object :  ورودی ذخیره شده کش در LSCash.

Cache Manager SHM: مموری اشتراکی است که مدیر کش برای ذخیره تمامی اطاعات وردی به کش از آن استفاده می کند.

LRU : کمترین مورد استفاده قرار گرفته ها

اطلاعات تمامی Cash object در مدیریت کش ذخیره می شوند ، LSWS  در مدت زمان های معلوم به این اطلاعات سرکشی میکند و بر اساس طول عمر آنها و LRU اطلاعاتی را حذف میکند

اگر در نهایت خوتان تصمصم به پاک سازی حافظه کش گرفتید با این خط دستور میتوانید این کار ار انجام بدهید.

lsws/admin/misc/cleancache.sh

 

برای خرید بر روی دکمه کلیک کنید.

 

مشاهده جزییات بیشتر: وب سایت لایت اسپید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)