بهترین برنامه های مدیریت پسورد

۰۵ شهریور ۱۳۹۹

پسورد یا رمز عبور هنوز هم پرکاربردترین روش برای احراز هویت مالک یک وسیله و یا یک حساب کاربری است. جالب است که بدانید هنوز هم رمزهایی مثل ۱۲۳۴۵۶ یا ۱۱۱۱۱۱ و … محبوب‌ترین و پراستفاده‌ترین رمزها هستند. اگر شما نیز مثل میلیون‌ها کاربر دیگر در اینترنت، از یک رمز عبور برای اکثر  اپلیکیشن‌ها و شبکه‌های اجتماعی خود استفاده می‌کنید، باید بدانید که اکانت‌های آنلاین شما حسابی در معرض خطر هک شدن قرار دارند. اما راهی ساده‌تر هم هست! استفاده از نرم‌ افزار مدیریت پسورد که وظیفه مدیریت رمزهایتان را دارند. برنامه‌های رایگان زیادی برای مدیریت پسورد در بازار برنامه‌ها وجود دارد اما برخی از کاربران ترجیح می‌دهند از ابزارهای غیر رایگان استفاده کنند.

نرم افزار LastPass

اولین نرم‌افزاری که به معرفی آن می‌پردازیم نرم‌افزار محبوب و پراستفاده LastPass است. LastPass از مرورگرهای محبوبی همچون Internet Explorer, Firefox, Edge, Chrome, Opera پشتیبانی می کند و امکانی را برای شما فراهم می کند تا در استفاده از هر پسوردی در اینترنت، تنها یک بار مجبور به وارد نمودن آن باشید! شما می توانید پسورد هایی با ضریب اطمینان بالا انتخاب کنید، LastPass آنها را در سرور خود ذخیره می کند و در مراجعه های بعدی به سایت های مورد نظر، بخش های مربوط به نام کاربری و کلمه عبور را به صورت خود کار برای شما پر میکند.

 

نرم افزار keeper

در این برنامه راهکارهای مناسبی برای ایجاد کلمات عبور قوی و مناسب  ایجاد شده است.این نرم‌افزار از قابلیت sso یا ورود یکپارچه که در آن با یک نام کاربری  پسورد می‌توانید به سایتهای مختلف وارد شوید پشتیبانی می‌کند.این نرم‌افزار حتی به کاربرانش اجازه می‌دهد درگوشی‌هایی که از احراز هویت بیولوژیک مثل اثر انگشت استفاده می‌کنند، حتی نیاز به بخاطر سپردن پسورد کلی یا همان master key نداشته باشند. لایسنس این نرم‌افزار یک نسخه‌ی ۳۰ روزه رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد اما برای استفاده رایگان دائمی از آن باید روش های دیگری را بکار بگیرید.

نرم افزار متن باز bitwarden

یت واردن ساده ترین و امن ترین راه گردآوری تمام داده های ورودی و پسوردها است در حالی که به راحتی آنها را بین تمامی دستگاه ها همگام میکند.  از آنجا که این داده ها هر زمان قبل از ترک دستگاهتان کاملا رمزنگاری میشود، فقط شما به اطلاعاتتان دسترسی دارید. حتی اگر تیم ما در بیت واردن هم بخواهند نمیتوانند اطلاعات شما را مشاهده کنند. داده های شما توسط رمزگذاری AES-256 بیتی، هَش خرد شده، و PBKDF2SHA-256 رمزنگاری شده است.

نرم افزار متن باز TrueKey

این برنامه یکی از محصولات شرکت McAfee میباشد، آسان ترین و امن ترین راه برای باز کردن قفل دنیای دیجیتال است. دیگر هیچ زحمتی برای به خاطر سپردن رمزهای عبور چندگانه ندارید  به راحتی با برنامه True Key وارد برنامه ها ، وب سایت ها و دستگاه های خود شوید. نسخه رایگان این برنامه تا ۱۵ پسورد را ذخیره سازی میکند.

۵/۵ - (۲ امتیاز)