فعال کردن autossl در cpanel

۱۲ مهر ۱۳۹۹

AutoSSL یک افزونه رایگان سی پنل است که گواهینامه های SSL رایگان را برای دامنه ها ارائه می دهد.همچنین به طور خودکار گواهینامه های SSL را برای یک حساب کاربری تولید ، نصب و تجدید کند.هنگامی که AutoSSL فعال است ، cron روزانه  بطور خودکار تمام هاست ها را چک کرده و برای آن ها گواهی امنیتی صادر میکند. این فرآیند همچنین بلافاصله برای حساب های جدید و برای حساب های موجود هنگام نصب وردپرس اتفاق می افتد .

 فعال کردن lets encrypt در Cpanel

چند سالی است که Let’s Encrypt با کمک و همکاری شرکت‌ها و بنیادهایی مانند موزیلا، سیسکو، فیسبوک و گوگل سرویس با هدف ارائه رایگان گواهی HTTPS به صورت آزاد و باز و رایگان ایجاد کرده است. با کمک این ویژگی سایت‌هایی زیادی توانسته‌اند به رایگان و آسانی گواهی HTTPS دریافت کنند.

 

برای فعال کردن lets encrypt در Cpanel دستور زیر را در ترمینال سرور خود اجرا کنید:

/scripts/install_lets_encrypt_autossl_provider

سپس در WHM/CPANEL وارد گزینه MANAGE AUTOSSL و گزینه مورد نظر را فعال کنید و تیک تاییدیه ها را بزنید. در پایان پس از تایید روی گزینه Run AutoSSL For All Users کلیک کنید تا برای تمام هاست ها اجرا شود.

 

سپس در تب دوم options گزینه Allow AutoSSL to replace invalid or expiring non-AutoSSL certificates  فعال کنید تا سسسسیستم بطور خودکار گواهی نامه های امنیتی منقضی شده را جایگزین نماید.

همچنین در صورتی که نیاز دارید بصورت دستی اینکار را انجام دهید میتوانید با لاگین کردن به هر یکی از هاست ها روی گزینه SSL/TLS Status کلیک کنید سپس در صفحه باز شده روی گزینهRun AutoSSL کلی کنید.

همچنین افزونه ای دیگر به نام fleetssl نیز برای سی پنل وجود دارد که میتوانید آن را از لینک زیر خریداری کنید:

===========دیگر ارائه نمی شود ===========

۵/۵ - (۱ امتیاز)