معروف ترین هکر های جهان | ۱۰ هکر برتر جهان

۳۱ خرداد ۱۳۹۶

در این مقله با ۱۰ هکر بزرگ دنیا آشنا می‌شوید که ممکن بود با نفوذ به سایت‌ ها و سیستم‌ های اطلاعاتی محرمانه حتی باعت به راه افتادن جنگ شوند.
هکرها خطرناکترین افراد روی زمین در دنیای فناوری هستند که قادرند به هر سیستم رایانه ای در جهان دست یابند. آنها توانایی این را دارند که محرمانه ترین اطلاعات را در اختیار بگیرند؛ اطلاعاتی که ممکن است حتی به جنگ منتهی شود. در این گزارش فهرستی از اسامی بزرگترین و ثروتمندترین هکرها را گردآوری کردهایم که آشنایی با آنها میتواند در نوع خود جالب باشد.

۱. مایکل کالس(MICHAEL CALCE)

معروف به پسر مافیا، تعدادی از سایتهای مهم مانند ebay، یاهو و… هک کرد و باعث شد چندین ساعت از دسترس خارج شوند. هک او خسارت یک میلیون دلاری در پی داشت. کالس کار هک را از ۱۵ سالگی آغاز کرد و سرانجام به جرم هک، به هشت ماه زندان و استفاده محدود از اینترنت محکوم شد.

مایکل کالس

۲. گری مککینون(GARY MCKINNON)

یکی از بزرگترین حملات هکری به سیستم رایانه ای را مدیریت کرد و هزاران دلار خسارت به بار آورد. او متهم است در سال های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۲ به سیستم‌های رایانه‌ای ارتش ایالات متحده نفوذ کرده و اطلاعات محرمانه را به دست آورده است. گفته می‌شود احتمال محکومیت حبس طولانی‌مدت (۴۵ سال) وجود دارد.

گری مک‌کینون (GARY MCKINNON)

۳. متیو بیوان و ریچارد پرایس(MATTHEW BEVAN AND RICHARD PRICE)

این تیم هکری با دسترسی به رایانه های نیروی هوایی آمریکا، بسیاری از فایل های محرمانه را هک کردند. این تیم در یکی از عملیات های هکری موفق شدند اطلاعات تحقیقاتی کره را به دست آورند؛ اطلاعاتی که اگر جلوی درز آن گرفته نمیشد میتوانست باعث بروز جنگ شود.

متیو بیوان و ریچارد پرایس ( MATTHEW BEVAN AND RICHARD PRICE)

۴. کوین میتنیک(KEVIN MITNICK)

از او به عنوان خطرناکترین هکر دنیا یاد می شود. او توانست به سیستم پنتاگون نفوذ کند. دولت از این ترس داشت که اطلاعات محرمانه‌ای که او به دست آورده بود یک جنگ راه بیاندازد.

کوین میت‌نیک (KEVIN MITNICK)

۵. ولادیمیر درینکمن و گروهش ( VLADIMIR DRINKMAN AND GROUP)

یک گروه هکر روس که ۱۶۰ میلیون دلار از مالکان کارت بانکی و اعتباری به سرقت برد و باعث شد یک کمپانی حدود ۲۰۰ میلیون دلار از دست بدهد. از این سرقت به عنوان بزرگترین سرقت داده نام برده می‌شود.برای اعضای این گروه هکری نیز احتمال محکومیت به ۳۰ سال زندان وجود داشت.

ولادیمیر درینکمن و گروهش ( VLADIMIR DRINKMAN AND GROUP)

۶. ادوارد پیرسون(EDWARD PEARSON)

با استخراج اطلاعات ۲۰۰ هزار حساب کاربری، حدود ۱۱۲ میلیون دلار به سرقت برد. با این اقدام او، آژانس PayPal به شدت خسارت مالی دید.

ادوارد پیرسون (EDWARD PEARSON)

۷. ایوگنی بوگاچوف(EVGENIY BOGACHEV)

با هک رایانه های سراسر جهان ۱۰۰ میلیون دلار سرقت کرد. تمامی منابعی که او از آنها پول به سرقت برد منابع انسانی بودند نه سازمان.

ایوگنی بوگاچوف (EVGENIY BOGACHEV)

۸. پسر شگفت‌انگیز

پسری ۱۵ ساله موفق شد با هک رایانه های محرمانه ناسا، به سیستم‎ رایانه تسلیحات پنتاگون وارد شده و آن را هک کند.

پسر شگفت‌انگیز

۹.هکرهایATM

هکرهای ای‌تی‌ام یکی از نابغه‌ترین گروه‌های هکری بودند. آنها موفق شدند به‌راحتی ۴۵ میلیون دلار از دستگاه‌های ATM به سرقت بردند.

هکرهای ATM

۱۰. دارویس بولدِر(DARIUS BOLDER)

توانست به وسیله یک جعبه سیاه کوچک و یک روتر شبکه توانست یک میلیون دلار به سرقت ببرد. او روتر را پشت در اتاق کارش نصب کرد و به این ترتیب به اطلاعات تمام هتل‌های اطراف دسترسی پیدا کرد. نام او در میان ۱۰ هکر برتر دنیا قرار دارد.

داریوس بولدر (DARIUS BOLDER

 

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نظرات

Mina

alikakakm در instagram بیشتر پیج های معروف مثل نیکا فلاحی و ارسلان اچ اس و شکور و همه پیج ها را دارد می بندد