آموزش فعالسازی گواهی codesign

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام و احترام

در این آموزش ، مراحل فعالسازی گواهی codesign آموزش داده می شود.

گواهی کدساین یا codesign یک نوع گواهی امنیتی(ssl) است که روی نرم افزارها نصب می شود و به کاربران نرم افزار(enduser) اجازه تشخیص فایل دستکاری شده را از فایل اورجینال را خواهد داد.

گواهی کدساین روی تمامی سیستم عامل های ویندوز، لینوکس، مکینتاش وجود دارد. برای نمونه در عکس زیر  یک فایل سیستم عامل ویندوز را مشاهده کنید.

 

 

 

هنگام درخواست گواهی، یک جفت کلید عمومی و خصوصی ایجاد می شود. کلید خصوصی یا private key بر روی سیستم خریدار باقی می ماند و هرگز برای ارائه دهنده گواهی ارسال نمی شود. کلید عمومی یا csr به ارائه دهنده ارسال می شود و سپس سایت certum گواهی صادر می کند.

برای انجام مراحل وریفای ، نرم افزار simply sign باید دانلود و نصب گردد. نسخه نرم افزار برای ویندوز/لینوکس/مکینتاش در لینک زیر وجود دارد:

لینک دانلود simply sign برای سیستم

لینک دانلود simply sign برای اندروید

پس از ورود به برنامه در گوشی تلفن همراه باید token ایمیل شده را در نرم افزار وارد کنید و سپس بعد از وارد کردن token یک ایمیل تایید ارسال می گردد. باید ایمیل را تایید نمایید.

 

معمولا گواهی CODESIGN برو روی نام شرکت صادر می گردد و ارائه دهنده گواهی از شما مدارک مربوط به شرکت را درخواست می کند. مدارک شرکت شامل ترجمه انگلیسی گواهی ثبت شرکت می باشد. ترجمه باید از طریق دارالترجمه های رسمی انجام گردد.

در صورتی که گواهی بصورت شخصی ایجاد شود نیاز به مدارک شرکتی نمی باشد(نوع standard).

شایان ذکر است جهت امضاء برنامه های شما نیاز به ارائه هیچ گونه کد برنامه به مرکز صدور گواهینامه وجود نخواهد داشت و گواهی روی برنامه اجرایی شما ثبت می شود.

 

 

 

۵/۵ - (۶ امتیاز)